PN ADA104201
Make BLUE PRINT
EAN 5050063600292
  • Designed for disc brake systems
  • Ensures reliable stopping power
  • Durable construction for longevity
  • Meets stringent quality standards
  • Essential for vehicle safety
  • Straightforward installation
  • Brand: BLUE PRINT
  • Part Code: ADA104201
Length [mm]
124
Width [mm]
+65
Test value
ECE R90 APPROVED
Installation side
Front axle
Thickness 1 [mm]
19
Wear sensor
with wear sound warning signal
  • CHRYSLER
    • PT CRUISER (PT_)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.4 (110kW/150PS)
      • 1.6 (85kW/116PS)
      • 2.2 CRD (89kW/121PS)
      • 2.4 (105kW/143PS)
      • 2.2 CRD (110kW/150PS)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • PT CRUISER Kabriolets
      • 2.4 (105kW/143PS)