BLUE PRINT ADA103903 CV Joint
inc. VAT 21%
In stock 37
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADA103903
Make BLUE PRINT
EAN 5050063606508
  • Direct fit for specific vehicle applications
  • High-quality materials for extended lifespan
  • Ensures smooth power delivery to the wheels
  • Designed to withstand various driving conditions
  • Contributes to optimal vehicle handling and stability
  • Meets or exceeds original equipment specifications
Length [mm]
82
Thickness [mm]
82
Outer diameter [mm]
27
Additional article/Additional info 2
with clamps
OE-number
  • JEEP
    • WRANGLER I (YJ, SJ_)
      • 2.5 (89kW/121PS)
    • CHEROKEE (XJ)
      • 2.5 i 4x4 (90kW/122PS)
      • 2.1 TD (64kW/87PS)
      • 2.5 TD 4x4 (85kW/116PS)
      • 2.5 (89kW/121PS)
      • 2.5 i 4x4 (87kW/118PS)
      • 4.0 i (135kW/184PS)
      • 2.1 TD (59kW/80PS)
      • 2.5 4x4 (90kW/122PS)
      • 2.1 D 4x4 (59kW/80PS)
      • 2.5 Tdi 4x4 (85kW/116PS)
      • 2.5 4x4 (89kW/121PS)
    • GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG)
      • 4.0 i 4x4 (ZJ) (132kW/180PS)
      • 4.0 i 4x4 (ZJ) (135kW/184PS)
      • 5.2 i 4x4 (ZJ) (155kW/211PS)
      • 5.2 Limited 4x4 (136kW/185PS)
      • 2.5 TD Laredo (85kW/115PS)
      • 5.2 4x4 (164kW/223PS)
    • GRAND CHEROKEE II (WJ, WG)
      • 4.0 4x4 (140kW/190PS)
      • 4.7 V8 4x4 (162kW/220PS)
      • 3.1 TD 4x4 (103kW/140PS)
      • 4.7 V8 4x4 (164kW/223PS)
      • 2.7 CRD 4x4 (120kW/163PS)
      • 4.7 V8 4x4 (190kW/258PS)
      • 4.7 V8 4x4 (167kW/227PS)
    • WRANGLER II (TJ)
      • 2.4 (105kW/143PS)