PN ADA102240
Make BLUE PRINT
EAN 5050063201192
  • High-quality filtration media captures contaminants.
  • Protects engine components from wear and tear.
  • Ensures optimal airflow for efficient combustion.
  • Contributes to better fuel economy and engine power.
  • Designed for a precise fit and easy installation.
  • Durable construction for long-lasting performance.
Filter assembly
Filter cartridge
Length [mm]
242
Width [mm]
179
Height [mm]
33
  • CHRYSLER
    • 300M (LR)
      • 3.5 V6 24V (187kW/254PS)
      • 2.7 V6 24V (149kW/203PS)
      • 2.7 V6 24V (150kW/204PS)
      • 3.5 V6 24V (185kW/252PS)