ASHIKA ZCA1105A Suspension Spring
Compatible with VOLVO V40 Hečbeka virsbūve (525) ,
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN ZCA1105A
Make ASHIKA
EAN 8052553336879
  • Direct fit for specific vehicle applications
  • Constructed from high-strength steel for durability
  • Engineered for optimal ride comfort and handling
  • Helps maintain proper vehicle alignment and ride height
  • Restores suspension performance and stability
  • Designed to withstand demanding road conditions
    • V40 Hečbeka virsbūve (525)
      • T4 (132kW/180PS)
      • T3 GTDi (110kW/150PS)
      • T4 GTDi (132kW/180PS)
      • D2 (84kW/114PS)
      • T2 GTDi (88kW/120PS)
      • T4 (147kW/200PS)
      • T2 (90kW/122PS)
      • T3 (112kW/152PS)
      • D2 (88kW/120PS)
      • T2 (90kW/122PS)
      • T3 (112kW/152PS)
      • T4 (140kW/190PS)