ASHIKA ZCA1103A Suspension Spring
Compatible with VOLVO V40 Hečbeka virsbūve (525) ,
inc. VAT 21%
In stock 78
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ZCA1103A
Make ASHIKA
EAN 8052553336756
  • Direct replacement for original equipment.
  • Manufactured from high-strength steel for durability.
  • Engineered for optimal ride comfort and handling.
  • Ensures proper vehicle suspension geometry.
  • Resistant to fatigue and corrosion.
  • Designed for a precise fit.
  • Restores original ride quality.
Installation side
Front axle
  • VOLVO
    • V40 Hečbeka virsbūve (525)
      • T3 GTDi (110kW/150PS)
      • D2 (84kW/114PS)
      • D3 (110kW/150PS)
      • D4 (130kW/177PS)
      • D4 (140kW/190PS)
      • T3 (112kW/152PS)
      • T3 (112kW/152PS)
      • D3 (110kW/150PS)