ASHIKA Clutch Kit 92-OP-OP01
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 92-OP-OP01
Make ASHIKA
EAN 8052553223124
  • Complete clutch kit for direct replacement
  • Ensures smooth gear changes
  • Reliable power transfer
  • Durable construction for longevity
  • Part number: 92-OP-OP01
Diameter [mm]
228
Hub profile
22X25
Number of teeth
1:4
  • OPEL
    • MERIVA A Lielas ietilpības automobilis (X03)
      • 1.7 CDTI (E75) (74kW/100PS)
    • CORSA C (X01)
      • 1.7 CDTI (F08, F68) (74kW/100PS)
    • ASTRA H (A04)
      • 1.7 CDTI (L48) (74kW/100PS)
    • ASTRA H Universālis (A04)
      • 1.7 CDTI (L35) (74kW/101PS)
    • CORSA D (S07)
      • 1.7 CDTI (L08, L68) (92kW/125PS)
    • COMBO Furgons/minivens
      • 1.7 CDTI 16V (74kW/101PS)
    • CORSA C Furgons/Hečbeks (X01)
      • 1.7 CDTi (F08, W5L) (74kW/101PS)
    • ASTRA H Sedans (A04)
      • 1.7 CDTi (L69) (74kW/101PS)