ASHIKA 151-0H-H85 Wheel Bearing
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 151-0H-H85
Make ASHIKA
EAN 8052553145013
  • Ensures smooth wheel rotation
  • Provides reliable steering and stability
  • Durable construction for longevity
  • Designed for optimal vehicle performance
  • Direct fit for specified models
Installation side
front right
  • KIA
    • CEE'D SW (ED)
      • 1.4 CVVT (66kW/90PS)
      • 1.6 CVVT (92kW/125PS)
      • 1.4 (77kW/105PS)
      • 1.6 (85kW/115PS)
      • 1.6 CRDi 128 (94kW/128PS)
      • 1.4 (80kW/109PS)
      • 1.6 (90kW/122PS)
      • 2.0 (105kW/143PS)
      • 1.6 CRDi 90 (66kW/90PS)
      • 1.6 CRDi 115 (85kW/115PS)
      • 1.6 (93kW/126PS)
    • CEE'D Hečbeka virsbūve (ED)
      • 1.4 CVVT (66kW/90PS)
      • 1.6 CVVT (92kW/125PS)
      • 1.6 CRDi 128 (94kW/128PS)
      • 1.6 (85kW/115PS)
      • 1.4 (77kW/105PS)
      • 1.4 (80kW/109PS)
      • 1.6 (90kW/122PS)
      • 2.0 (105kW/143PS)
      • 1.6 CRDi 90 (66kW/90PS)
      • 1.6 CRDi 115 (85kW/115PS)
      • 1.6 (93kW/126PS)
    • PRO CEE'D (ED)
      • 1.6 CVVT (92kW/125PS)
      • 1.6 CRDi 128 (94kW/128PS)
      • 1.4 (77kW/105PS)
      • 1.4 (80kW/109PS)
      • 1.6 (90kW/122PS)
      • 2.0 (105kW/143PS)
      • 1.6 CRDi 90 (66kW/90PS)
      • 1.6 CRDi 115 (85kW/115PS)
      • 2.0 CRDi 140 (103kW/140PS)
      • 1.6 (93kW/126PS)
      • 1.4 CVVT (66kW/90PS)
      • 2.0 LPG (105kW/143PS)
    • CEE'D (JD)
      • 1.4 CVVT (66kW/90PS)
  • HYUNDAI
    • i30 Universālis (FD)
      • 1.4 (77kW/105PS)
      • 1.6 CRDi (94kW/128PS)
      • 1.6 (90kW/122PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.6 (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi (66kW/90PS)
      • 1.6 (93kW/126PS)
      • 1.4 (80kW/109PS)
    • i30 (FD)
      • 1.6 CRDi (94kW/128PS)
      • 1.4 (80kW/109PS)
      • 1.6 (90kW/122PS)
      • 2.0 (105kW/143PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 1.4 (77kW/105PS)
      • 1.6 (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi (66kW/90PS)
      • 1.6 (93kW/126PS)