DENCKERMANN Cabin Filter M110929K
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110929K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225798510
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN.
  • Part number: M110929K.
  • Effectively filters dust, pollen, and other airborne particles.
  • Promotes cleaner and fresher air inside the vehicle.
  • Contributes to a healthier cabin environment.
  • Helps maintain the efficiency of the ventilation system.
  • Designed for reliable performance and durability.
    • MONDEO V Sedans (CD)
      • 2.0 Hybrid (130kW/177PS)
      • 2.0 Hybrid (140kW/190PS)
      • 2.0 EcoBoost (149kW/203PS)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi Bi-Turbo (154kW/210PS)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 1.5 TDCi (88kW/120PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 Hybrid (138kW/188PS)
      • 2.0 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 2.0 EcoBlue (140kW/190PS)
      • 2.0 EcoBlue 4x4 (140kW/190PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
    • MONDEO V Hečbeka virsbūve (CE)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 2.0 EcoBoost (149kW/203PS)
      • 2.0 EcoBoost (176kW/240PS)
      • 1.6 TDCi (85kW/115PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.5 TDCi (88kW/120PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
      • 2.0 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue (140kW/190PS)
    • MONDEO V Turnier (CF)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 2.0 EcoBoost (149kW/203PS)
      • 2.0 EcoBoost (176kW/240PS)
      • 1.6 TDCi (85kW/115PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.5 TDCi (88kW/120PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
      • 2.0 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue (140kW/190PS)
      • 2.0 Hybrid iVCT (138kW/188PS)
    • S-MAX (CJ, WA6)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 2.0 EcoBoost (176kW/240PS)
      • 2.0 TDCi (88kW/120PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 EcoBlue BI-Turbo (176kW/240PS)
      • 2.0 EcoBlue (140kW/190PS)
      • 2.0 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue 4x4 (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
    • GALAXY III (CK)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 2.0 EcoBoost (176kW/240PS)
      • 2.0 TDCi (88kW/120PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue (140kW/190PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
    • FOCUS IV (HN)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost (63kW/85PS)
      • 1.5 EcoBlue (70kW/95PS)
      • 1.5 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (134kW/182PS)
      • 1.5 Ti-VCT (90kW/123PS)
      • 2.0 ST EcoBlue (140kW/190PS)
      • 2.3 ST EcoBoost (206kW/280PS)
      • 1.0 EcoBoost mHEV (114kW/155PS)
      • 1.0 EcoBoost mHEV (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost mHEV Active (92kW/125PS)
      • 1.5 EcoBlue (85kW/116PS)
    • FOCUS IV Turnier (HP)
      • 1.0 EcoBoost (63kW/85PS)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.5 EcoBlue (70kW/95PS)
      • 1.5 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (134kW/182PS)
      • 1.5 Ti-VCT (90kW/122PS)
      • 2.0 ST EcoBlue (140kW/190PS)
      • 1.5 EcoBlue (85kW/116PS)
    • FOCUS IV Sedans (HM)
      • 1.5 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 1.5 Ti-VCT (90kW/122PS)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.5 EcoBoost (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBlue (70kW/95PS)
    • GALAXY MK III VAN (CK)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue AWD (140kW/190PS)
    • KUGA III (DFK)
      • 2.5 Duratec Plug-in-Hybrid (165kW/224PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBlue (88kW/120PS)
      • 1.5 EcoBoost (88kW/120PS)
      • 2.5 FHEV 4x4 (140kW/190PS)
      • 2.5 FHEV (140kW/190PS)
      • 1.5 Ecoboost (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (134kW/183PS)
      • 2.0 TDCi (88kW/120PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (88kW/120PS)
  • FORD USA
    • EDGE
      • 2.0 TDCi AWD (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi Bi-Turbo AWD (154kW/210PS)
      • 2.0 EcoBlue AWD (175kW/238PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
    • EXPLORER (U6_)
      • 3.0 EcoBoost Plug-in Hybrid AWD (336kW/457PS)
    • MUSTANG MACH-E (CGW)
      • EV (190kW/258PS)
      • EV (210kW/286PS)
      • EV 4x4 (190kW/258PS)
      • EV 4x4 (248kW/337PS)
      • EV (216kW/294PS)
      • EV 4x4 (258kW/351PS)
      • EV 4x4 (198kW/269PS)
      • EV (198kW/269PS)
      • EV GT 4x4 (442kW/601PS)