PN M110867K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640801
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Improves interior air quality
  • Protects HVAC system components
  • Designed for DENCKERMANN vehicles
  • Part code: M110867K
  • Ensures a fresh and clean cabin environment
Filter assembly
Activated carbon filter
Length [mm]
284
Width [mm]
232
Height [mm]
[30
  • FORD
    • TOURNEO CUSTOM V362 Autobuss (F3)
      • 2.2 TDCi (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 2.0 EcoBlue (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue (136kW/185PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV (136kW/185PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV (96kW/130PS)
      • 1.0 EcoBoost PHEV (92kW/125PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV (110kW/150PS)
    • TRANSIT CUSTOM V362 Autobuss (F3)
      • 2.2 TDCi (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 2.0 EcoBlue (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue (136kW/185PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
    • TRANSIT CUSTOM V362 Furgons (FY, FZ)
      • 2.2 TDCi (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 2.0 EcoBlue (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue (136kW/185PS)
    • TRANSIT V363 Autobuss (FAD, FBD)
      • 2.2 TDCi RWD (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi RWD (114kW/155PS)
      • 2.2 TDCi RWD (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi 4x4 (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 2.0 EcoBlue (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)
      • 2.2 TDCi Visu riteņu piedziņa (114kW/155PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (121kW/165PS)
    • TRANSIT V363 Furgons (FCD, FDD)
      • 2.2 TDCi RWD (114kW/155PS)
      • 2.2 TDCi 4x4 (114kW/155PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 2.2 TDCi RWD (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi 4x4 (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi RWD (74kW/100PS)
      • 2.0 EcoBlue (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue 4x4 (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue 4x4 (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV RWD (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue mHEV RWD (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (136kW/185PS)
      • 2.0 EcoBlue (136kW/185PS)
      • 2.0 EcoBlue (118kW/160PS)
      • E-TRANSIT (135kW/184PS)
      • E-TRANSIT (198kW/269PS)
      • 2.0 EcoBlue (114kW/155PS)
    • TRANSIT V363 Platforma/Šasija (FED, FFD)
      • 2.2 TDCi (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi RWD (74kW/100PS)
      • 2.2 TDCi (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi RWD (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi 4x4 (92kW/125PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 2.2 TDCi RWD (114kW/155PS)
      • 2.2 TDCi 4x4 (114kW/155PS)
      • 2.0 EcoBlue (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (77kW/105PS)
      • 2.0 EcoBlue RWD (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue 4x4 (96kW/130PS)
      • 2.0 EcoBlue (136kW/185PS)
      • 2.0 EcoBlue (118kW/160PS)
      • E-TRANSIT (135kW/184PS)
      • E-TRANSIT (198kW/269PS)
      • 2.0 EcoBlue (114kW/155PS)
    • TRANSIT CUSTOM V710 Furgons (NRN)
      • 2.0 EcoBlue (81kW/110PS)
      • 2.0 EcoBlue (100kW/136PS)
      • 2.0 EcoBlue AWD (100kW/136PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)
      • 2.0 EcoBlue AWD (125kW/170PS)
    • TOURNEO CUSTOM V710 Autobuss (NXN)
      • 2.0 EcoBlue (100kW/136PS)
      • 2.0 EcoBlue (110kW/150PS)
      • 2.0 EcoBlue (125kW/170PS)