DENCKERMANN Cabin Filter M110865K
Compatible with PEUGEOT 508 I (8D_) , PEUGEOT 508 SW I (8E_) ,
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110865K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225779038
  • High-quality filtration for cleaner cabin air
  • Removes dust, pollen, and other airborne particles
  • Enhances driver and passenger comfort
  • Supports efficient operation of HVAC systems
  • Durable construction for reliable performance
  • Direct fit for specified vehicle applications
Length [mm]
270
Height [mm]
+35
  • PEUGEOT
    • 508 I (8D_)
      • 1.6 VTi (88kW/120PS)
      • 1.6 THP (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
      • 2.2 HDi (150kW/204PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi (84kW/115PS)
      • 1.6 THP (121kW/165PS)
      • 2.0 HDi Hybrid4 AWC (147kW/200PS)
      • 2.0 BlueHDi 150 (110kW/150PS)
      • 2.0 BlueHDi 180 (133kW/180PS)
      • 1.6 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • 1.6 HDi (85kW/116PS)
    • 508 SW I (8E_)
      • 1.6 VTi (88kW/120PS)
      • 1.6 THP (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
      • 2.2 HDi (150kW/204PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi (84kW/115PS)
      • 2.0 HDi RXH Hybrid4 (147kW/200PS)
      • 2.0 HDi 180 RXH (133kW/181PS)
      • 1.6 (121kW/165PS)
      • 1.6 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • 1.6 HDi (85kW/116PS)