DENCKERMANN Cabin Filter M110730K
Compatible with HONDA CR-V III (RE_) , HONDA CR-V IV (RM_) , HONDA CIVIC IX (FK) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110730K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225752215
  • Filters dust, pollen, and other airborne particles.
  • Improves interior air quality for a healthier cabin.
  • Enhances driving comfort by reducing irritants.
  • Designed for reliable performance and effective filtration.
  • Essential for maintaining a clean and fresh vehicle interior.
  • Part number M110730K for specific vehicle applications.
  • From the trusted brand DENCKERMANN.
Length [mm]
234
Width [mm]
224
Height [mm]
[30
  • HONDA
    • CR-V III (RE_)
      • 2.4 i-VTEC 4WD (RE7) (122kW/166PS)
      • 2.0 i-VTEC 4WD (RE5, RE2) (110kW/150PS)
      • 2.2 i-CTDi 4WD (RE6) (103kW/140PS)
      • 2.2 i-DTEC 4WD (RE6) (110kW/150PS)
      • 2.0 i-VTEC (RE5, RE1) (110kW/150PS)
    • CR-V IV (RM_)
      • 2.0 (RM1) (110kW/150PS)
      • 1.6 i-DTEC (RE6) (88kW/120PS)
      • 2.0 iVtec (RE5, RM1) (114kW/155PS)
      • 2.0 AWD (RE5, RM2) (114kW/155PS)
      • 1.6 i-DTEC 4WD (RE6) (118kW/160PS)
    • CIVIC IX (FK)
      • 1.4 i-VTEC (FK1) (73kW/99PS)
      • 1.8 i-VTEC (FK2) (104kW/141PS)
      • 2.2 i-DTEC (FK3) (110kW/150PS)
      • 1.6 i-DTEC (FK3) (88kW/120PS)
      • 2.0 i-VTEC Type R (FK2) (228kW/310PS)
    • ACCORD VII (CL, CN)
      • 2.0 (CL7) (114kW/155PS)
      • 2.4 (CL9) (140kW/190PS)
      • 2.2 i-CTDi (CN1) (103kW/140PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (CL8) (114kW/155PS)
    • ACCORD VII Tourer (CM, CN)
      • 2.0 (CM1) (114kW/155PS)
      • 2.4 (CM2) (140kW/190PS)
      • 2.2 i-CTDi (CN2) (103kW/140PS)
    • CIVIC VIII Sedans (FD, FA)
      • 1.3 IMA (FD3) (85kW/116PS)
      • 1.3 IMA (FA3, FD3) (70kW/95PS)
      • 1.8 (FD1, FD7, FA1) (103kW/140PS)
    • LEGEND IV (KB_)
      • 3.5 V6 4WD (KB1) (217kW/295PS)
      • 3.7 VTEC V6 4WD (KB2) (217kW/295PS)
    • ACCORD VIII (CU)
      • 2.0 i (CU1) (115kW/156PS)
      • 2.4 i (CU2) (148kW/201PS)
      • 2.2 i-DTEC (CU3) (110kW/150PS)
      • 2.2 i-DTEC (CU3) (132kW/180PS)
    • ACCORD VIII Universālis (CW)
      • 2.0 i (CW1) (115kW/156PS)
      • 2.4 i (CW2) (148kW/201PS)
      • 2.2 i-DTEC (CW3) (110kW/150PS)
      • 2.2 i-DTEC (CW3) (132kW/180PS)
    • CIVIC IX Sedans (FB)
      • 1.8 (FB2) (104kW/141PS)
    • CIVIC IX Tourer (FK)
  • ACURA
    • MDX (YD_)
      • 3.5 AWD (215kW/292PS)
  • GREAT WALL
    • HOVER H6
      • 1.5 LPG 4WD (105kW/143PS)