DENCKERMANN Cabin Filter M110675K
Compatible with ALPINA B6 Kabriolets (E64) , ALPINA B6 Coupe (E63) , ALPINA B5 (E60) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 308
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110675K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225751652
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Reduces dust, pollen, and soot
  • Improves interior air quality
  • Helps minimize allergens and odors
  • Designed for optimal air flow
  • Durable construction for consistent performance
  • Easy to install replacement part
Filter assembly
Activated carbon filter
Length [mm]
322
Width [mm]
178
Height [mm]
[30
  • ALPINA
    • B6 Kabriolets (E64)
      • 4.4 (368kW/500PS)
      • 4.4 (390kW/530PS)
    • B6 Coupe (E63)
      • 4.4 (368kW/500PS)
      • 4.4 (390kW/530PS)
    • B5 (E60)
      • S (390kW/530PS)
      • 4.4 (368kW/500PS)
    • B5 Universālis (E61)
      • 4.4 (368kW/500PS)
      • S (390kW/530PS)
  • BMW
    • 5 (E60)
      • 520 i (125kW/170PS)
      • 530 i (170kW/231PS)
      • 530 d (160kW/218PS)
      • 525 i (141kW/192PS)
      • 545 i (245kW/333PS)
      • 525 d (130kW/177PS)
      • M5 (373kW/507PS)
      • 535 d (200kW/272PS)
      • 530 i (190kW/258PS)
      • 523 i (130kW/177PS)
      • 525 i (160kW/218PS)
      • 540 i (225kW/306PS)
      • 550 i (270kW/367PS)
      • 520 d (120kW/163PS)
      • 530 d (170kW/231PS)
      • 525 xi (160kW/218PS)
      • 530 xi (190kW/258PS)
      • 530 xd (170kW/231PS)
      • 525 d (120kW/163PS)
      • 520 d (110kW/150PS)
      • 535 d (210kW/286PS)
      • 525 i (160kW/218PS)
      • 525 xi (160kW/218PS)
      • 523 i (140kW/190PS)
      • 525 d (145kW/197PS)
      • 530 d (173kW/235PS)
      • 530 xd (173kW/235PS)
      • 530 i (200kW/272PS)
      • 530 xi (200kW/272PS)
      • 525 xd (145kW/197PS)
      • 520 d (130kW/177PS)
      • 520 i (125kW/170PS)
      • 520 i (120kW/163PS)
      • 525 i xDrive (160kW/218PS)
      • 530 i xDrive (200kW/272PS)
      • 525 d xDrive (145kW/197PS)
      • 530 d xDrive (173kW/235PS)
      • 530 d (155kW/211PS)
      • 520 i (115kW/156PS)
      • 540 i (220kW/299PS)
      • 523 i (140kW/190PS)
      • 530 i (200kW/272PS)
      • 530 xi (200kW/272PS)
    • 5 Touring (E61)
      • 525 i (141kW/192PS)
      • 545 i (245kW/333PS)
      • 530 d (160kW/218PS)
      • 525 d (130kW/177PS)
      • 535 d (200kW/272PS)
      • 530 i (190kW/258PS)
      • 523 i (130kW/177PS)
      • 525 i (160kW/218PS)
      • 550 i (270kW/367PS)
      • 530 d (170kW/231PS)
      • 530 xd (170kW/231PS)
      • 525 xi (160kW/218PS)
      • 530 xi (190kW/258PS)
      • 520 d (120kW/163PS)
      • 525 d (120kW/163PS)
      • 520 d (110kW/150PS)
      • 525 d (145kW/197PS)
      • 530 d (173kW/235PS)
      • 530 xd (173kW/235PS)
      • 530 i (200kW/272PS)
      • 530 xi (200kW/272PS)
      • 525 i (160kW/218PS)
      • 525 xi (160kW/218PS)
      • 535 d (210kW/286PS)
      • 523 i (140kW/190PS)
      • M5 (373kW/507PS)
      • 525 xd (145kW/197PS)
      • 520 d (130kW/177PS)
      • 520 i (125kW/170PS)
      • 525 i xDrive (160kW/218PS)
      • 530 i xDrive (200kW/272PS)
      • 525 d xDrive (145kW/197PS)
      • 530 d xDrive (173kW/235PS)
      • 520 i (120kW/163PS)
      • 530 i (200kW/272PS)
      • 523 i (140kW/190PS)
      • 530 xi (200kW/272PS)
    • 6 (E63)
      • 645 Ci (245kW/333PS)
      • 630 i (190kW/258PS)
      • 650 i (270kW/367PS)
      • M (373kW/507PS)
      • 630 i (200kW/272PS)
      • 635 d (210kW/286PS)
      • 630 i (200kW/272PS)
    • 6 Kabriolets (E64)
      • 645 Ci (245kW/333PS)
      • 630 i (190kW/258PS)
      • 650 i (270kW/367PS)
      • M6 (373kW/507PS)
      • 635 d (210kW/286PS)
      • 630 i (200kW/272PS)
      • 630 i (200kW/272PS)