DENCKERMANN Cabin Filter M110360A
Compatible with RENAULT ESPACE IV (JK0/1_) ,
DENCKERMANN cabin filter designed to keep the air inside your vehicle clean and fresh.
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110360A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640092
  • Effective filtration of dust and pollen
  • Improves interior air quality
  • Enhances driver and passenger comfort
  • Designed for easy installation
  • Helps maintain HVAC system efficiency
  • Durable construction for reliable performance
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
387
Width [mm]
155
Height [mm]
50]
  • RENAULT
    • ESPACE IV (JK0/1_)
      • 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) (120kW/163PS)
      • 2.2 dCi (JK0H) (110kW/150PS)
      • 3.5 V6 (JK00, JK0F, JK0P, JK0S, JK0W) (177kW/241PS)
      • 3.0 dCi (JK0J, JK0V) (130kW/177PS)
      • 2.0 (JK09) (100kW/136PS)
      • 1.9 dCi (JK0U, JK0G) (88kW/120PS)
      • 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) (125kW/170PS)
      • 2.0 dCi (JK01, JK02, JK1J, JK1K, JK1H) (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi (JK03, JK04, JK1C, JK1G, JK1J, JK1K) (127kW/173PS)
      • 3.0 dCi (JK0E, JK0Y) (133kW/181PS)
      • 2.2 dCi (JK07) (102kW/139PS)
      • 1.9 dCi (JK0U) (85kW/116PS)
      • 2.0 dCi (JK02, JK03) (96kW/131PS)
      • 2.0 (JK0K) (98kW/133PS)
      • 3.0 dCi (120kW/163PS)