ABE Brake Hose C81110ABE
Compatible with SEAT IBIZA II (6K1) , SEAT CORDOBA (6K1, 6K2) , VW POLO (6N2) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN C81110ABE
Make ABE
EAN 5900427228146
  • High-quality construction for durability
  • Ensures reliable hydraulic fluid transfer
  • Critical component for braking system function
  • Designed for optimal stopping power
  • Built to withstand demanding conditions
  • Facilitates safe and consistent braking
  • ABE quality for peace of mind
Thread size 2
M10X1
Length [mm]
560
Installation side
Rear axle on the left side
Diameter [mm]
1/2"
  • SEAT
    • IBIZA II (6K1)
      • 1.9 SDI (47kW/64PS)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.0 (33kW/45PS)
      • 1.3 i (40kW/54PS)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
      • 1.8 i (66kW/90PS)
      • 2.0 i (85kW/115PS)
      • 1.4 i (44kW/60PS)
      • 1.8 i 16V (95kW/129PS)
      • 1.6 i (74kW/101PS)
      • 2.0 i 16V (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.4 i 16V (74kW/101PS)
      • 1.9 D (47kW/64PS)
      • 1.0 i (37kW/50PS)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
    • CORDOBA (6K1, 6K2)
      • 1.4 i (44kW/60PS)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
      • 1.8 i (66kW/90PS)
      • 2.0 i (85kW/115PS)
      • 1.9 D (50kW/68PS)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.8 i 16V (95kW/129PS)
      • 1.9 SDI (47kW/64PS)
      • 1.6 i (74kW/101PS)
      • 2.0 i 16V (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 D (47kW/64PS)
      • 1.4 i 16V (74kW/101PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.0 i (37kW/50PS)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
  • VW
    • POLO (6N2)
      • 1.4 16V (55kW/75PS)
      • 1.6 16V GTI (92kW/125PS)
      • 1.4 TDI (55kW/75PS)
      • 1.0 (37kW/50PS)
      • 1.4 16V (74kW/101PS)
      • 1.7 SDI (44kW/60PS)
      • 1.9 D (47kW/64PS)
      • 1.4 (44kW/60PS)
      • 1.4 (40kW/54PS)
      • 1.9 SDI (47kW/64PS)