MAXGEAR Glow Plug, Rear Light 78-0058SET
inc. VAT 21%
In stock 21
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN 78-0058SET
Make MAXGEAR
EAN 5901619526934
  • Direct fit for rear light assembly
  • Ensures proper glow plug function
  • Durable construction for longevity
  • Reliable performance and illumination
  • Part number: 78-0058SET
  • Brand: MAXGEAR
Voltage [V]
24
Rated power [W]
+10
Bulb socket design
BA15s
Lamp type
R10W
Lamp type
Spherical bulb
Quantity
+10
  • MERCEDES-BENZ
    • T1/TN Platforma/Šasija
      • 407 D (611.317, 611.318) (53kW/72PS)
      • 408 D (611.317, 611.318) (58kW/79PS)
      • 409 D (611.417, 611.418) (65kW/88PS)
      • 410 D (611.417, 611.418) (70kW/95PS)
      • 410 (611.017, 611.018) (70kW/95PS)
      • 408 D (611.317, 611.318) (60kW/82PS)
      • 410 D (611.417, 611.418) (72kW/98PS)
      • 410 (611.017, 611.018) (77kW/105PS)
    • T1/TN Furgons
      • 407 D (611.367, 611.368) (53kW/72PS)
      • 408 D (611.367, 611.368) (58kW/79PS)
      • 409 D (611.467, 611.468) (65kW/88PS)
      • 410 D (611.467, 611.468) (70kW/95PS)
      • 410 (611.067, 611.068) (70kW/95PS)
      • 408 D (611.367, 611.368) (60kW/82PS)
      • 410 D (611.467, 611.468) (72kW/98PS)
      • 410 (611.067, 611.068) (77kW/105PS)
    • VARIO Platforma/Šasija (B670, B668, B667)
      • 512 D (667.321, 667.322, 667.323) (90kW/122PS)
      • 612 D (668.321, 668.322, 668.323) (90kW/122PS)
      • 612 D (668.331, 668.332) (90kW/122PS)
      • 613 D, 614 D (668.321, 668.322, 668.323) (95kW/129PS)
      • 613 D, 614 D (668.331, 668.332) (95kW/129PS)
      • 615 D, 616 D (668.321, 668.322, 668.323) (112kW/152PS)
      • 615 D, 616 D (668.331, 668.332) (112kW/152PS)
      • 812 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) (90kW/122PS)
      • 812 D (670.331, 670.332) (90kW/122PS)
      • 813 D, 814 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) (95kW/129PS)
      • 813 D, 814 D (670.331, 670.332) (95kW/129PS)
      • 815 D, 816 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) (112kW/152PS)
      • 815 D, 816 D (670.331, 670.332) (112kW/152PS)
      • 813 DA, 814 DA 4x4 (670.421, 670.422, 670.423) (95kW/129PS)
      • 813 DA, 814 DA 4x4 (670.431, 670.432) (95kW/129PS)
      • 815 DA, 816 DA 4x4 (670.421, 670.422, 670.423) (112kW/152PS)
      • 815 DA, 816 DA 4x4 (670.431, 670.432) (112kW/152PS)
      • 818 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) (130kW/177PS)
      • 818 DA 4x4 (130kW/177PS)
      • 818 D (670.321, 670.322) (130kW/177PS)
      • 618 D (668.321, 668.322, 668.323) (130kW/177PS)
      • 618 D (130kW/177PS)
      • 613 D, 614 D (668.321, 668.322, 668.323) (100kW/136PS)
      • 613 D, 614 D (668.331, 668.332) (100kW/136PS)
      • 615 D, 616 D (668.321, 668.322, 668.323) (115kW/156PS)
      • 615 D, 616 D (668.331, 668.332) (115kW/156PS)
      • 813 D, 814 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) (100kW/136PS)
      • 813 D, 814 D (670.331, 670.332) (100kW/136PS)
      • 815 D, 816 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) (115kW/156PS)
      • 815 D, 816 D (670.331, 670.332) (115kW/156PS)
      • 813 DA, 814 DA 4x4 (670.421, 670.422, 670.423) (100kW/136PS)
      • 813 DA, 814 DA 4x4 (670.431, 670.432) (100kW/136PS)
      • 815 DA, 816 DA 4x4 (670.421, 670.422, 670.423) (115kW/156PS)
      • 815 DA, 816 DA 4x4 (670.431, 670.432) (115kW/156PS)
    • VARIO Furgons (B667, B670, B668)
      • 512 D (667.351, 667.352, 667.353) (90kW/122PS)
      • 612 D (668.351, 668.352, 668.353) (90kW/122PS)
      • 613 D, 614 D (668.351, 668.352, 668.353) (95kW/129PS)
      • 615 D, 616 D (668.351, 668.352, 668.353) (115kW/156PS)
      • 812 D (670.351, 670.352, 670.353) (90kW/122PS)
      • 813 D, 814 D (670.351, 670.352, 670.353) (95kW/129PS)
      • 815 D, 816 D (670.351, 670.352, 670.353) (112kW/152PS)
      • 813 DA, 814 DA 4x4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) (95kW/129PS)
      • 815 DA, 816 DA 4x4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) (112kW/152PS)
      • 818 D (670.351, 670.352, 670.353) (130kW/177PS)
      • 618 D (130kW/177PS)
      • 613 D, 614 D (668.351, 668.352, 668.353) (100kW/136PS)
      • 813 D, 814 D (670.351, 670.352, 670.353) (100kW/136PS)
      • 815 D, 816 D (670.351, 670.352, 670.353) (115kW/156PS)
      • 813 DA, 814 DA 4x4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) (100kW/136PS)
      • 815 DA, 816 DA 4x4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) (115kW/156PS)
      • 615 D, 616 D (668.351, 668.352, 668.353) (112kW/152PS)
    • VARIO Autobuss (B670)
      • O 810 (670.373, 670.374) (75kW/102PS)
      • O 812 (670.373, 670.674) (90kW/122PS)
      • O 814 (670.373, 670.374) (100kW/136PS)
      • O 815 (670.373, 670.374) (112kW/152PS)
      • O 813 (670.373, 670.374) (95kW/129PS)
      • O 816 D (670.373, 670.374) (115kW/156PS)
      • O 818 D (670.373, 670.374) (130kW/177PS)
    • VARIO Vienass vilcējs
      • 810 DT (670.398) (75kW/102PS)
      • 814 DT (670.398) (100kW/136PS)
      • 816 DT (670.398) (112kW/152PS)
      • 812 DT (670.398) (90kW/122PS)
      • 613 D, 614 D (669.599, 669.899) (95kW/129PS)
      • 615 D, 616 D (669.599, 669.899) (115kW/156PS)
      • 618 D (669.599, 669.899) (130kW/177PS)
  • CADILLAC
    • SRX
      • 4.6 (239kW/325PS)