RIDEX Brake Caliper Bracket 1009C0033
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 1009C0033
Make RIDEX
EAN 4059191350681
  • Ensures secure brake caliper mounting.
  • Promotes consistent brake pad contact.
  • Durable construction for long service life.
  • Designed for optimal braking performance.
  • High-quality materials for reliability.
  • VW
    • TRANSPORTER T4 Autobuss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC,
      • 2.5 (81kW/110PS)
      • 1.9 TD (50kW/68PS)
      • 2.5 TDI (75kW/102PS)
      • 2.5 Syncro (85kW/115PS)
      • 2.5 (85kW/115PS)
      • 2.8 VR 6 (103kW/140PS)
      • 2.5 TDI (65kW/88PS)
      • 2.5 TDI (111kW/151PS)
      • 2.8 VR6 (150kW/204PS)
    • SHARAN (7M8, 7M9, 7M6)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.8 T 20V (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.8 V6 24V (150kW/204PS)
      • 1.9 TDI (85kW/115PS)
      • 2.8 V6 24V 4motion (150kW/204PS)
      • 1.9 TDI 4motion (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.9 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 LPG (85kW/115PS)
    • TRANSPORTER T4 Furgons (70A, 70H, 7DA, 7DH)
      • 2.5 Syncro (81kW/110PS)
      • 2.5 TDI (75kW/102PS)
      • 2.5 TDI (65kW/88PS)
      • 2.5 TDI (111kW/151PS)
      • 2.8 VR6 (150kW/204PS)
    • TRANSPORTER T4 Platforma/Šasija (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7D
      • 2.5 Syncro (81kW/110PS)
      • 2.5 Syncro (85kW/115PS)
      • 2.4 D Syncro (57kW/78PS)
      • 2.5 TDI (65kW/88PS)
  • SEAT
    • ALHAMBRA (7V8, 7V9)
      • 2.0 i (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.8 T 20V (110kW/150PS)
      • 2.8 V6 (150kW/204PS)
      • 1.9 TDI (85kW/115PS)
      • 2.8 V6 4motion (150kW/204PS)
      • 1.9 TDI 4motion (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (96kW/131PS)
      • 1.9 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)