PN EWS-RE-086
Make NTY
EAN 5902048325815
No description found
Serial number
EWS-RE-086
  • RENAULT
    • LAGUNA II (BG0/1_)
      • 1.6 16V (BG0A, BG0L) (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) (89kW/121PS)
      • 3.0 V6 24V (BG01, BG02, BG0D, BG0Y) (152kW/207PS)
      • 1.9 dCi (BG08, BG0G) (88kW/120PS)
      • 2.0 16V IDE (BG0N) (103kW/140PS)
      • 1.9 dCI (BG0E) (77kW/105PS)
      • 2.2 dCi (BG0F) (110kW/150PS)
      • 1.8 16V (BG0B, BG0M) (88kW/120PS)
      • 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) (85kW/116PS)
      • 1.9 dCi (BG0R, BG0E) (74kW/100PS)
      • 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) (99kW/135PS)
      • 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) (120kW/163PS)
      • 1.9 dCi (BG05) (68kW/92PS)
      • 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) (125kW/170PS)
      • 2.0 16V (BG1Y) (150kW/204PS)
      • 1.9 dCi (BG1A, BG1W, BG0G) (81kW/110PS)
      • 1.9 dCi (BG1A, BG1V) (96kW/130PS)
      • 2.2 dCi (102kW/140PS)
      • 1.6 16V (BG1G, BG1H) (82kW/112PS)
      • 1.6 (76kW/103PS)
      • 2.0 dCi (BG1T) (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi (BG14, BG1S) (127kW/173PS)
      • 2.2 dCi (BG09) (85kW/116PS)
      • 1.9 dCi (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) (86kW/117PS)
      • 1.9 dCi (BG13) (92kW/125PS)
      • 1.9 dCi (BG12) (85kW/116PS)
      • 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) (98kW/133PS)
      • 1.6 LPG (79kW/107PS)
      • 2.9 V6 24V (155kW/211PS)
    • LAGUNA II Grandtour (KG0/1_)
      • 1.6 16V (KG0A, KG0L) (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (89kW/121PS)
      • 3.0 V6 24V (KG0D, KG01) (152kW/207PS)
      • 1.9 dCi (KG0G) (88kW/120PS)
      • 2.0 16V IDE (KG0N) (103kW/140PS)
      • 1.9 dCI (KG0E) (77kW/105PS)
      • 2.2 dCi (KG0F) (110kW/150PS)
      • 1.8 16V (KG0J) (85kW/116PS)
      • 1.8 16V (KG0B, KG0M) (88kW/120PS)
      • 1.9 dCi (KG0E, KG0R) (74kW/100PS)
      • 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) (99kW/135PS)
      • 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) (120kW/163PS)
      • 1.9 dCi (KG05) (68kW/92PS)
      • 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) (125kW/170PS)
      • 2.0 16V (KG1Y) (150kW/204PS)
      • 1.9 dCi (KG1A, KG1W, KG0G) (81kW/110PS)
      • 2.2 dCi (KG0F, KG1N) (102kW/140PS)
      • 1.9 dCi (KG1V) (96kW/130PS)
      • 1.6 16V (82kW/112PS)
      • 1.6 (76kW/103PS)
      • 2.0 dCi (KG1T) (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi (KG1S) (127kW/173PS)
      • 2.2 dCi (KG09) (85kW/116PS)
      • 1.6 Bifuel (79kW/107PS)
      • 1.9 dCi (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (86kW/117PS)
      • 1.9 dCi (92kW/125PS)
      • 1.9 dCi (KG12) (85kW/116PS)
      • 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) (98kW/133PS)
      • 1.9 dCi (66kW/90PS)
      • 2.9 V6 24V (155kW/211PS)
    • MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_)
      • 1.4 16V (BM0B, CM0B) (72kW/98PS)
      • 1.6 16V (BM0C, CM0C) (83kW/113PS)
      • 2.0 16V (BM0U, CM0U) (99kW/135PS)
      • 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) (60kW/82PS)
      • 1.9 dCi (BM0G, CM0G) (88kW/120PS)
      • 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) (74kW/101PS)
      • 1.4 16V (60kW/82PS)
      • 2.0 Renault Sport (165kW/224PS)
      • 1.9 dCi (68kW/92PS)
      • 2.0 16V Turbo (120kW/163PS)
      • 1.5 dCi (BM1F, CM1F) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (BM1E, CM1E) (78kW/106PS)
      • 1.9 dCi (96kW/131PS)
      • 1.9 dCi (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (BM1K, CM1K) (110kW/150PS)
      • 1.5 dCi (BM16, CM16) (76kW/103PS)
      • 1.6 16V (82kW/112PS)
      • 2.0 dCi (127kW/173PS)
      • 1.6 (77kW/105PS)
      • 1.6 Flex-Fuel (77kW/105PS)
      • 2.0 (169kW/230PS)
      • 1.9 dCi (66kW/90PS)
      • 1.9 dCi (85kW/115PS)
      • 1.6 Bifuel (77kW/105PS)
    • MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_)
      • 1.6 (83kW/113PS)
      • 2.0 (99kW/135PS)
      • 1.9 dCi (88kW/120PS)
      • 2.0 16V Turbo (120kW/163PS)
      • 1.9 dCi (96kW/131PS)
      • 1.9 dCi (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (110kW/150PS)
      • 1.5 dCi (EM1E) (78kW/106PS)
      • 1.6 16V (82kW/112PS)
      • 1.5 dCi (EM16) (76kW/103PS)
      • 1.6 (77kW/105PS)
      • 1.9 dCi (85kW/115PS)
    • MEGANE II Sedans (LM0/1_)
      • 1.4 (60kW/82PS)
      • 1.4 (72kW/98PS)
      • 1.6 (83kW/113PS)
      • 2.0 (99kW/135PS)
      • 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) (60kW/82PS)
      • 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) (88kW/120PS)
      • 1.9 dCi (68kW/92PS)
      • 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) (74kW/101PS)
      • 1.5 dCi (LM1F) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (LM1E) (78kW/106PS)
      • 1.9 dCi (96kW/131PS)
      • 1.9 dCi (LM14, LM1D) (81kW/110PS)
      • 2.0 dCi (110kW/150PS)
      • 1.6 16V (LM1R, LM0C) (82kW/112PS)
      • 1.5 dCi (LM16) (76kW/103PS)
      • 1.6 (77kW/105PS)
      • 1.9 dCi (66kW/90PS)
    • MEGANE II Furgons/Universālis (KM_)
      • 1.5 dCi (KM1F) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi (KM02) (74kW/101PS)
      • 1.5 dCi (KM0F) (60kW/82PS)
      • 1.5 dCi (KM1E) (78kW/106PS)