PN EPE-RE-047
Make NTY
EAN 5902048188212
No description found
OE-number
Serial number
EPE-RE-047
Combined switch functions
with windshield wiper interval function
with rear window cleaning function
with on-board computer function
  • RENAULT
    • KANGOO Express (FC0/1_)
      • 1.5 dCi (45kW/61PS)
      • 1.6 16V bivalent (60kW/82PS)
      • 1.2 (FC01, FC0A, FC0F) (43kW/58PS)
      • 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) (55kW/75PS)
      • D 55 1.9 (FC0D) (40kW/54PS)
      • D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) (47kW/64PS)
      • 1.9 dTi (FC0U) (59kW/80PS)
      • 1.6 16V 4x4 (FC0L, FC0P, FC0S) (70kW/95PS)
      • 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) (55kW/75PS)
      • 1.6 16V (70kW/95PS)
      • 1.5 dCi (FC07, FC1R) (48kW/65PS)
      • 1.5 dCi (FC1R) (42kW/57PS)
      • 1.5 dCi (FC08, FC09) (60kW/82PS)
      • 1.9 dCi (FC0V) (62kW/84PS)
      • 1.9 dCi 4x4 (FC0V) (62kW/84PS)
      • 1.5 dCi (FC1G) (62kW/84PS)
      • 1.5 dCi (FC1E) (50kW/68PS)
      • 1.2 (FC1A) (44kW/60PS)
      • 1.9 D (FC0J) (48kW/65PS)
    • MEGANE I (BA0/1_)
      • 1.4 e (BA0E, BA0V) (55kW/75PS)
      • 1.6 e (BA0F, BA0S) (66kW/90PS)
      • 2.0 i (BA0G) (84kW/114PS)
      • 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) (47kW/64PS)
      • 1.6 i (BA0L) (55kW/75PS)
      • 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) (66kW/90PS)
      • 1.4 Eco (BA0T) (52kW/71PS)
      • 2.0 16V (BA0H) (108kW/147PS)
      • 1.9 TDI (69kW/94PS)
      • 1.9 dTi (BA08, BA0N) (72kW/98PS)
      • 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,... (79kW/107PS)
      • 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) (70kW/95PS)
      • 1.9 dCi (BA05, BA1F) (75kW/102PS)
    • MEGANE I Coach (DA0/1_)
      • 1.6 e (DA0F) (66kW/90PS)
      • 2.0 i (DA0G) (84kW/114PS)
      • 2.0 16V (DA0H) (108kW/147PS)
      • 1.9 dTi (DA0N) (72kW/98PS)
      • 2.0 i (80kW/109PS)
      • 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) (79kW/107PS)
      • 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) (70kW/95PS)
      • 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) (103kW/140PS)
      • 1.9 dCi (DA05, DA1F) (75kW/102PS)
      • 2.0 16V (102kW/139PS)
    • MEGANE I Cabriolet (EA0/1_)
      • 1.6 e (EA0F) (66kW/90PS)
      • 2.0 16V (EA0H) (108kW/147PS)
      • 2.0 (EA0G) (84kW/114PS)
      • 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) (79kW/107PS)
      • 2.0 i (EA0G) (80kW/109PS)
      • 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) (70kW/95PS)
      • 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) (103kW/140PS)
      • 2.0 16V (102kW/139PS)
    • KANGOO (KC0/1_)
      • 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01) (43kW/58PS)
      • 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) (55kW/75PS)
      • D 55 1.9 (KC0D) (40kW/54PS)
      • D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) (47kW/64PS)
      • 1.9 dTi (KC0U) (59kW/80PS)
      • 1.6 16V (70kW/95PS)
      • 1.6 16V 4x4 (KC0P, KC0S, KC0L) (70kW/95PS)
      • 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) (55kW/75PS)
      • 1.5 dCi (KC07) (48kW/65PS)
      • 1.9 dCi 4x4 (KC0V) (59kW/80PS)
      • 1.5 dCi (KC08, KC09) (60kW/82PS)
      • 1.5 dCi (42kW/57PS)
      • 1.6 16V bivalent (60kW/82PS)
      • 1.5 dCi (50kW/68PS)
      • 1.5 dCi (62kW/84PS)
    • MEGANE I Grandtour (KA0/1_)
      • 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) (70kW/95PS)